Middelharnis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Middelharnis (kthjellim).


Middelharnis
—  komuna  —
stema_figuraMiddelharnis vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Middelharnis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′21″V 4°09′29″L / 51.755833°V 4.158055°L / 51.755833; 4.158055 (Middelharnis)Koordinatat: 51°45′21″V 4°09′29″L / 51.755833°V 4.158055°L / 51.755833; 4.158055 (Middelharnis)
Sipërfaqja 86,79 km2
Popullsia 17.966 banorë 2010
Dendësia 207,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0187
Kodi Postar 3241-3245
Kodi statistikor 0559
Middelharnis is located in Hollandë
Middelharnis
Middelharnis
Middelharnis – harta_foto
www.middelharnis.nl

Middelharnis është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 86.79 km² dhe popullsi 17966 banorë[1]. Middelharnis është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]