Noordwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Noordwijk (kthjellim).


Noordwijk
—  komuna  —
stema_figuraNoordwijk vlag.svg
Pamje nga Noordwijk

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Noordwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′22″V 4°26′52″L / 52.23944°V 4.44777°L / 52.23944; 4.44777 (Noordwijk)Koordinatat: 52°14′22″V 4°26′52″L / 52.23944°V 4.44777°L / 52.23944; 4.44777 (Noordwijk)
Sipërfaqja 51,53 km2
Popullsia 25.424 banorë 2010
Dendësia 493,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2200-2204
Kodi statistikor 0575
Vendndodhja
Noordwijk is located in Hollandë
Noordwijk
Noordwijk
Noordwijk – harta_foto
www.noordwijk.nl

Noordwijk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 51.53 km² dhe popullsi 25424 banorë[1]. Noordwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]