Capelle aan den IJssel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Capelle aan den IJssel (kthjellim).


Capelle aan den IJssel
—  komuna  —
stema_figuraCapelle aan den IJssel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Capelle aan den IJssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′V 4°35′L / 51.93°V 4.59°L / 51.93; 4.59 (Capelle aan den IJssel)Koordinatat: 51°56′V 4°35′L / 51.93°V 4.59°L / 51.93; 4.59 (Capelle aan den IJssel)
Sipërfaqja 15,42 km2
Popullsia 65.406 banorë 2010
Dendësia 4.241,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2900-2908
Kodi statistikor 0502
Capelle aan den IJssel is located in Hollandë
Capelle aan den IJssel
Capelle aan den IJssel
Capelle aan den IJssel – harta_foto
www.capelleaandenijssel.nl

Capelle aan den IJssel është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 15.42 km² dhe popullsi 65406 banorë[1]. Capelle aan den IJssel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]