Hellevoetsluis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hellevoetsluis (kthjellim).


Hellevoetsluis
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hellevoetsluis.svg
Pamje nga Hellevoetsluis

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hellevoetsluis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′57″V 4°08′18″L / 51.8325°V 4.13833°L / 51.8325; 4.13833 (Hellevoetsluis)Koordinatat: 51°49′57″V 4°08′18″L / 51.8325°V 4.13833°L / 51.8325; 4.13833 (Hellevoetsluis)
Sipërfaqja 46,14 km2
Popullsia 39.799 banorë 2010
Dendësia 862,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0181
Kodi Postar 3220-3225
Kodi statistikor 0530
Vendndodhja
Hellevoetsluis is located in Hollandë
Hellevoetsluis
Hellevoetsluis
Hellevoetsluis – harta_foto
www.hellevoetsluis.nl

Hellevoetsluis është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 46.14 km² dhe popullsi 39799 banorë[1]. Hellevoetsluis është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]