Oud-Beijerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oud-Beijerland (kthjellim).


Oud-Beijerland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oud-Beijerland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Oud-Beijerland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′00″V 4°23′00″L / 51.833333°V 4.383333°L / 51.833333; 4.383333 (Oud-Beijerland)Koordinatat: 51°50′00″V 4°23′00″L / 51.833333°V 4.383333°L / 51.833333; 4.383333 (Oud-Beijerland)
Sipërfaqja 19,61 km2
Popullsia 23.564 banorë 2010
Dendësia 1.201,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0186
Kodi Postar 3260-3263
Kodi statistikor 0584
Oud-Beijerland is located in Hollandë
Oud-Beijerland
Oud-Beijerland
Oud-Beijerland – harta_foto
www.oud-beijerland.nl

Oud-Beijerland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.61 km² dhe popullsi 23564 banorë[1]. Oud-Beijerland është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]