Cromstrijen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cromstrijen (kthjellim).


Cromstrijen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Cromstrijen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Numansdorp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°44′48″V 4°26′46″L / 51.74667°V 4.44611°L / 51.74667; 4.44611 (Cromstrijen)Koordinatat: 51°44′48″V 4°26′46″L / 51.74667°V 4.44611°L / 51.74667; 4.44611 (Cromstrijen)
Sipërfaqja 70,31 km2
Popullsia 12.835 banorë 2010
Dendësia 182,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0186
Kodi Postar 3281, 3286
Kodi statistikor 0611
Numansdorp is located in Hollandë
Numansdorp
Numansdorp
Cromstrijen – harta_foto
www.cromstrijen.nl

Cromstrijen është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 70.31 km² dhe popullsi 12835 banorë[1]. Numansdorp është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]