Rijnwoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijnwoude (kthjellim).


Rijnwoude
—  komuna  —
Hazerswoude-Rijndijk is located in Hollandë
Hazerswoude-Rijndijk
Hazerswoude-Rijndijk
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hazerswoude-Rijndijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′40″V 4°34′42″L / 52.0944°V 4.57833°L / 52.0944; 4.57833 (Rijnwoude)Koordinatat: 52°05′40″V 4°34′42″L / 52.0944°V 4.57833°L / 52.0944; 4.57833 (Rijnwoude)
Sipërfaqja 57,85 km2
Popullsia 18.564 banorë 2010
Dendësia 320,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172, 071, 079
Kodi Postar 2391, 2394, 2396, 2731
Kodi statistikor 1672
Rijnwoude – harta_foto
www.rijnwoude.nl

Rijnwoude është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 57.85 km² dhe popullsi 18564 banorë[1]. Hazerswoude-Rijndijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]