Bergambacht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergambacht (kthjellim).


Bergambacht
—  komuna  —
Bergambacht is located in Hollandë
Bergambacht
Bergambacht
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Bergambacht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′58″V 4°47′37″L / 51.932778°V 4.793611°L / 51.932778; 4.793611 (Bergambacht)Koordinatat: 51°55′58″V 4°47′37″L / 51.932778°V 4.793611°L / 51.932778; 4.793611 (Bergambacht)
Sipërfaqja 38,05 km2
Popullsia 9.733 banorë 2010
Dendësia 255,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2861, 2825, 2865
Kodi statistikor 0491
Bergambacht – harta_foto
www.bergambacht.nl

Bergambacht është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 38.05 km² dhe popullsi 9733 banorë[1]. Bergambacht është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]