Oegstgeest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oegstgeest (kthjellim).


Oegstgeest
—  komuna  —
stema_figuraOegstgeest Netherlands flag.svg
Pamje nga Oegstgeest

Oegstgeest: Oudenhofmolen, ndërtim klasik

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Oegstgeest
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°11′00″V 4°28′25″L / 52.18333°V 4.473611°L / 52.18333; 4.473611 (Oegstgeest)Koordinatat: 52°11′00″V 4°28′25″L / 52.18333°V 4.473611°L / 52.18333; 4.473611 (Oegstgeest)
Sipërfaqja 7,75 km2
Popullsia 22.622 banorë 2010
Dendësia 2.918,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2340-2345
Kodi statistikor 0579
Vendndodhja
Oegstgeest is located in Hollandë
Oegstgeest
Oegstgeest
Oegstgeest – harta_foto
www.oegstgeest.nl

Oegstgeest është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 7.75 km² dhe popullsi 22622 banorë[1]. Oegstgeest është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]