Nieuwkoop

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwkoop (kthjellim).


Nieuwkoop
Flag of Nieuwkoop
Official seal of Nieuwkoop
Location of Nieuwkoop
Population
 • Total26.939
Websitewww.nieuwkoop.nl

Nieuwkoop është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 91.18 km² dhe popullsi 26939 banorë[1]. [[Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop]] është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]