Hollanda e Jugut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hollanda e Jugut
provincë
Flag of Hollanda e Jugut
Official seal of Hollanda e Jugut
Population
 • Total3.546.589
Websitewww.zuid-holland.nl

Hollanda e Jugut është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 3418.5 km² dhe popullsi 3546589 banorë[1]. L'Aia është kryeqendra e provincës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]