Jump to content

Limburgu (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Limburgu
provincë
Flamuri i Limburgu
Stema zyrtare e Limburgu
Popullsia
 • Gjithsej1.122.960
Faqja zyrtarewww.limburg.nl

Limburgu është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 2209.22 km² dhe popullsi 1122960 banorë[1]. Maastricht është kryeqendra e provincës.

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]