Maastricht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maastricht
MaastrichtAltstadt.jpg
Flamuri i Maastricht
Stema zyrtare e Maastricht
Popullsia
 • Gjithsej121.050
Faqja zyrtarewww.maastricht.nl

Maastricht është një bashki në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 60.06 km² dhe popullsi 121050 banorë[1]. Maastricht është kryeqendra e bashkisë.

Galeri me fotografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu