Brabanta Veriore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brabanta Veriore (kthjellim).


Brabanta Veriore
provincë
Flag of Brabanta Veriore
Official seal of Brabanta Veriore
Population
 • Total2.462.188
Websitewww.brabant.nl

Brabanta Veriore është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 5081.76 km² dhe popullsi 2462188 banorë[1]. Boscoducale është kryeqendra e provincës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]