's-Hertogenbosch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boscoducale (kthjellim).


Boscoducale
Stampa:Nl s-Hertogenbosch
—  komuna  —
stema_figuraFlag of 's-Hertogenbosch.svg
Pamje nga 's-Hertogenbosch

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra 's-Hertogenbosch
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°41′21″V 5°18′11″L / 51.689166°V 5.303055°L / 51.689166; 5.303055 (Boscoducale)Koordinatat: 51°41′21″V 5°18′11″L / 51.689166°V 5.303055°L / 51.689166; 5.303055 (Boscoducale)
Sipërfaqja 91,26 km2
Popullsia 139.754 banorë 2010
Dendësia 1.531,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 073
Kodi Postar 5200-5249
Kodi statistikor 0796
Vendndodhja
's-Hertogenbosch is located in Hollandë
's-Hertogenbosch
's-Hertogenbosch
Boscoducale – harta_foto
www.s-hertogenbosch.nl

Boscoducale është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 91.26 km² dhe popullsi 139754 banorë.[1] 's-Hertogenbosch është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]