Cranendonck

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cranendonck (kthjellim).


Cranendonck
—  komuna  —
stema_figuraCranendonck vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Budel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°17′07″V 5°35′17″L / 51.285277°V 5.588055°L / 51.285277; 5.588055 (Cranendonck)Koordinatat: 51°17′07″V 5°35′17″L / 51.285277°V 5.588055°L / 51.285277; 5.588055 (Cranendonck)
Sipërfaqja 78,14 km2
Popullsia 20.344 banorë 2010
Dendësia 260,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0495
Kodi Postar 6020-6028
Kodi statistikor 1706
Budel is located in Hollandë
Budel
Budel
Cranendonck – harta_foto
www.cranendonck.nl

Cranendonck është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 78.14 km² dhe popullsi 20344 banorë[1]. Budel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]