Haaren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haaren (kthjellim).


Haaren
—  komuna  —
stema_figuraHaaren vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Haaren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°36′06″V 5°13′22″L / 51.60166°V 5.22277°L / 51.60166; 5.22277 (Haaren)Koordinatat: 51°36′06″V 5°13′22″L / 51.60166°V 5.22277°L / 51.60166; 5.22277 (Haaren)
Sipërfaqja 58,53 km2
Popullsia 13.639 banorë 2010
Dendësia 233,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013, 0411
Kodi Postar 5074-5076, 5268, 5296
Kodi statistikor 0788
Haaren is located in Hollandë
Haaren
Haaren
Haaren – harta_foto
www.haaren.nl

Haaren është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 58.53 km² dhe popullsi 13639 banorë[1]. Haaren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]