Sint-Michielsgestel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sint-Michielsgestel (kthjellim).


Sint-Michielsgestel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Sint-Michielsgestel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Sint-Michielsgestel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°38′36″V 5°21′31″L / 51.6433°V 5.358611°L / 51.6433; 5.358611 (Sint-Michielsgestel)Koordinatat: 51°38′36″V 5°21′31″L / 51.6433°V 5.358611°L / 51.6433; 5.358611 (Sint-Michielsgestel)
Sipërfaqja 59,89 km2
Popullsia 28.128 banorë 2010
Dendësia 469,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 073
Kodi Postar 5258, 5270-5275, 5290-5294
Kodi statistikor 0845
Sint-Michielsgestel is located in Hollandë
Sint-Michielsgestel
Sint-Michielsgestel
Sint-Michielsgestel – harta_foto
www.sint-michielsgestel.nl

Sint-Michielsgestel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 59.89 km² dhe popullsi 28128 banorë[1]. Sint-Michielsgestel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]