Oisterwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oisterwijk (kthjellim).


Oisterwijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oisterwijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Oisterwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′00″V 5°12′00″L / 51.5833°V 5.2°L / 51.5833; 5.2 (Oisterwijk)Koordinatat: 51°35′00″V 5°12′00″L / 51.5833°V 5.2°L / 51.5833; 5.2 (Oisterwijk)
Sipërfaqja 65,11 km2
Popullsia 25.845 banorë 2010
Dendësia 396,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013
Kodi Postar 5059-5066
Kodi statistikor 0824
Oisterwijk is located in Hollandë
Oisterwijk
Oisterwijk
Oisterwijk – harta_foto
www.oisterwijk.nl

Oisterwijk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 65.11 km² dhe popullsi 25845 banorë[1]. Oisterwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]