Uden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Uden (kthjellim).


Uden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Uden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Uden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°39′29″V 5°37′05″L / 51.658055°V 5.618055°L / 51.658055; 5.618055 (Uden)Koordinatat: 51°39′29″V 5°37′05″L / 51.658055°V 5.618055°L / 51.658055; 5.618055 (Uden)
Sipërfaqja 67,59 km2
Popullsia 40.553 banorë 2010
Dendësia 599,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0413
Kodi Postar 5400-5409
Kodi statistikor 0856
Uden is located in Hollandë
Uden
Uden
Uden – harta_foto
www.uden.nl

Uden është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 67.59 km² dhe popullsi 40553 banorë[1]. Uden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]