Goirle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goirle (kthjellim).


Goirle
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Goirle.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Goirle
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°31′13″V 5°04′02″L / 51.52028°V 5.067101°L / 51.52028; 5.067101 (Goirle)Koordinatat: 51°31′13″V 5°04′02″L / 51.52028°V 5.067101°L / 51.52028; 5.067101 (Goirle)
Sipërfaqja 42,24 km2
Popullsia 22.804 banorë 2010
Dendësia 539,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013
Kodi Postar 5050-5053, 5133
Kodi statistikor 0785
Goirle is located in Hollandë
Goirle
Goirle
Goirle – harta_foto
www.goirle.nl

Goirle është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 42.24 km² dhe popullsi 22804 banorë[1]. Goirle është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]