Vught

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vught (kthjellim).


Vught
—  komuna  —
stema_figuraFlag Vught (2009 proposal 2 churches).svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Vught
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°39′21″V 5°17′37″L / 51.655833°V 5.293611°L / 51.655833; 5.293611 (Vught)Koordinatat: 51°39′21″V 5°17′37″L / 51.655833°V 5.293611°L / 51.655833; 5.293611 (Vught)
Sipërfaqja 34,46 km2
Popullsia 25.449 banorë 2010
Dendësia 738,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0411, 073
Kodi Postar 5260-5266
Kodi statistikor 0865
Vught is located in Hollandë
Vught
Vught
Vught – harta_foto
www.vught.nl

Vught është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 34.46 km² dhe popullsi 25449 banorë[1]. Vught është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]