Eersel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Eersel (kthjellim).


Eersel
—  komuna  —
stema_figuraEersel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Eersel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°21′26″V 5°18′53″L / 51.35722°V 5.314722°L / 51.35722; 5.314722 (Eersel)Koordinatat: 51°21′26″V 5°18′53″L / 51.35722°V 5.314722°L / 51.35722; 5.314722 (Eersel)
Sipërfaqja 83,28 km2
Popullsia 18.166 banorë 2010
Dendësia 218,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040, 0497
Kodi Postar 5511-5525
Kodi statistikor 0770
Eersel is located in Hollandë
Eersel
Eersel
Eersel – harta_foto
www.eersel.nl

Eersel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 83.28 km² dhe popullsi 18166 banorë[1]. Eersel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]