Dongen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dongen (kthjellim).


Dongen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Dongen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Dongen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°37′33″V 4°56′36″L / 51.625833°V 4.94333°L / 51.625833; 4.94333 (Dongen)Koordinatat: 51°37′33″V 4°56′36″L / 51.625833°V 4.94333°L / 51.625833; 4.94333 (Dongen)
Sipërfaqja 29,72 km2
Popullsia 25.068 banorë 2010
Dendësia 843,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0162
Kodi Postar 5100-5109
Kodi statistikor 0766
Dongen is located in Hollandë
Dongen
Dongen
Dongen – harta_foto
www.dongen.nl

Dongen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 29.72 km² dhe popullsi 25068 banorë[1]. Dongen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]