Best (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Best (kthjellim).


Best
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Best North Brabant.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Best
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′39″V 5°23′32″L / 51.510833°V 5.392222°L / 51.510833; 5.392222 (Best)Koordinatat: 51°30′39″V 5°23′32″L / 51.510833°V 5.392222°L / 51.510833; 5.392222 (Best)
Sipërfaqja 35,12 km2
Popullsia 28.943 banorë 2010
Dendësia 824,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0499
Kodi Postar 5680 - 5685
Kodi statistikor 0753
Best is located in Hollandë
Best
Best
Best – harta_foto
www.gemeentebest.nl

Best është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 35.12 km² dhe popullsi 28943 banorë[1]. Best është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]