Gilze en Rijen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gilze en Rijen (kthjellim).


Gilze en Rijen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Gilze en Rijen.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Rijen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°33′41″V 4°56′00″L / 51.561388°V 4.9333°L / 51.561388; 4.9333 (Gilze en Rijen)Koordinatat: 51°33′41″V 4°56′00″L / 51.561388°V 4.9333°L / 51.561388; 4.9333 (Gilze en Rijen)
Sipërfaqja 65,67 km2
Popullsia 25.973 banorë 2010
Dendësia 395,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0161
Kodi Postar 5120-5126
Kodi statistikor 0784
Rijen is located in Hollandë
Rijen
Rijen
Gilze en Rijen – harta_foto
www.gilzerijen.nl

Gilze en Rijen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 65,67 km² dhe popullsi 25973 banorë[1]. Rijen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]