Son en Breugel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Son en Breugel (kthjellim).


Son en Breugel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Son en Breugel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Son
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′57″V 5°30′08″L / 51.515833°V 5.5022°L / 51.515833; 5.5022 (Son en Breugel)Koordinatat: 51°30′57″V 5°30′08″L / 51.515833°V 5.5022°L / 51.515833; 5.5022 (Son en Breugel)
Sipërfaqja 26,49 km2
Popullsia 15.538 banorë 2010
Dendësia Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "," pikësimi banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0499
Kodi Postar 5690-5694
Kodi statistikor 0848
Son is located in Hollandë
Son
Son
Son en Breugel – harta_foto
www.sonenbreugel.nl

Son en Breugel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 26.49 km² dhe popullsi 15538 banorë[1]. Son është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]