Baarle-Nassau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Baarle-Nassau (kthjellim).


Baarle-Nassau
—  komuna  —
stema_figuraBaarle-Nassau flag.svg
Pamje nga Baarle-Nassau

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Baarle-Nassau
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°26′43″V 4°55′50″L / 51.445277°V 4.93055°L / 51.445277; 4.93055 (Baarle-Nassau)Koordinatat: 51°26′43″V 4°55′50″L / 51.445277°V 4.93055°L / 51.445277; 4.93055 (Baarle-Nassau)
Sipërfaqja 76,3 km2
Popullsia 6.701 banorë 2010
Dendësia 87,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013
Kodi Postar 5110, 5111, 5113, 5114
Kodi statistikor 0744
Vendndodhja
Baarle-Nassau is located in Hollandë
Baarle-Nassau
Baarle-Nassau
Baarle-Nassau – harta_foto
www.baarle-nassau.nl

Baarle-Nassau është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 76.3 km² dhe popullsi 6701 banorë[1]. Baarle-Nassau është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]