Maasdonk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasdonk (kthjellim).


Maasdonk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Maasdonk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Geffen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°43′37″V 5°27′34″L / 51.726944°V 5.45944°L / 51.726944; 5.45944 (Maasdonk)Koordinatat: 51°43′37″V 5°27′34″L / 51.726944°V 5.45944°L / 51.726944; 5.45944 (Maasdonk)
Sipërfaqja 37,32 km2
Popullsia 11.219 banorë 2010
Dendësia 300,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 073
Kodi Postar 5381-5383, 5386, 5390-5392
Kodi statistikor 1671
Geffen is located in Hollandë
Geffen
Geffen
Maasdonk – harta_foto
www.maasdonk.nl

Maasdonk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 37.32 km² dhe popullsi 11219 banorë[1]. Geffen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]