Helmond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Helmond (kthjellim).
Helmond
—  komuna  
stema_figura Helmond vlag.svg
Pamje nga Helmond
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Helmond
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°28′39.72″ Veri 5°39′09.97″ Lindje 51.4777, 5.6527751°28′39.72″ Veri 5°39′09.97″ Lindje 51.4777, 5.65277
Sipërfaqja 54,56 km2
Popullsia 88.617 banorë 1 prill 2011
Dendësia 1.624,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492
Kodi Postar 5700-5709
Kodi statistikor 0794
Vendndodhja
Helmond (Hollandë)
Helmond
Helmond – harta_foto
www.helmond.nl

Helmond është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 54.56 km² dhe popullsi 88617 banorë[1]. Helmond është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]