Roosendaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Roosendaal (kthjellim).


Roosendaal
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Roosendaal.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Roosendaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°31′53″V 4°27′20″L / 51.531388°V 4.4555°L / 51.531388; 4.4555 (Roosendaal)Koordinatat: 51°31′53″V 4°27′20″L / 51.531388°V 4.4555°L / 51.531388; 4.4555 (Roosendaal)
Sipërfaqja 107,21 km2
Popullsia 77.571 banorë 2010
Dendësia 723,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0165
Kodi Postar 4700-4709, 4724-4727
Kodi statistikor 1674
Roosendaal is located in Hollandë
Roosendaal
Roosendaal
Roosendaal – harta_foto
www.roosendaal.nl

Roosendaal është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 107.21 km² dhe popullsi 77571 banorë[1]. Roosendaal është kryeqendra e komunës.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]