Aalburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aalburg (kthjellim).


Aalburg
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Aalburg.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Wijk en Aalburg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′09″V 5°07′55″L / 51.7525°V 5.131944°L / 51.7525; 5.131944 (Aalburg)Koordinatat: 51°45′09″V 5°07′55″L / 51.7525°V 5.131944°L / 51.7525; 5.131944 (Aalburg)
Sipërfaqja 53,13 km2
Popullsia 12.630 banorë 2010
Dendësia 237,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0416
Kodi Postar 4260-4269
Kodi statistikor 0738
Wijk en Aalburg is located in Hollandë
Wijk en Aalburg
Wijk en Aalburg
Aalburg – harta_foto
www.aalburg.nl

Aalburg është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 53.13 km² dhe popullsi 12630 banorë[1]. Wijk en Aalburg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]