Oss (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oss (kthjellim).


Oss
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oss.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Oss
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°46′00″V 5°31′20″L / 51.766667°V 5.522222°L / 51.766667; 5.522222 (Oss)Koordinatat: 51°46′00″V 5°31′20″L / 51.766667°V 5.522222°L / 51.766667; 5.522222 (Oss)
Sipërfaqja 104,42 km2
Popullsia 77.405 banorë 2010
Dendësia 741,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0412, 0486
Kodi Postar 5340-5351, 5366-5373
Kodi statistikor 0828
Oss is located in Hollandë
Oss
Oss
Oss – harta_foto
www.oss.nl

Oss është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 104.42 km² dhe popullsi 77405 banorë[1]. Oss është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]