Steenbergen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Steenbergen (kthjellim).


Steenbergen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Steenbergen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Steenbergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′30″V 4°18′46″L / 51.5915758°V 4.3128204°L / 51.5915758; 4.3128204 (Steenbergen)Koordinatat: 51°35′30″V 4°18′46″L / 51.5915758°V 4.3128204°L / 51.5915758; 4.3128204 (Steenbergen)
Sipërfaqja 158,79 km2
Popullsia 23.219 banorë 2010
Dendësia 146,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0167
Kodi Postar 4650-4655, 4670-4671,4680-4681, 4756
Kodi statistikor 0851
Steenbergen is located in Hollandë
Steenbergen
Steenbergen
Steenbergen – harta_foto
www.gemeente-steenbergen.nl

Steenbergen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 158.79 km² dhe popullsi 23219 banorë[1]. Steenbergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]