Valkenswaard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Valkenswaard (kthjellim).


Valkenswaard
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Valkenswaard.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Valkenswaard
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°21′00″V 5°27′33″L / 51.35°V 5.459166°L / 51.35; 5.459166 (Valkenswaard)Koordinatat: 51°21′00″V 5°27′33″L / 51.35°V 5.459166°L / 51.35; 5.459166 (Valkenswaard)
Sipërfaqja 56,44 km2
Popullsia 30.734 banorë 2010
Dendësia 544,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040
Kodi Postar 5550-5556
Kodi statistikor 0858
Valkenswaard is located in Hollandë
Valkenswaard
Valkenswaard
Valkenswaard – harta_foto
www.valkenswaard.nl

Valkenswaard është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 56.44 km² dhe popullsi 30734 banorë[1]. Valkenswaard është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]