Woudrichem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Woudrichem (kthjellim).


Woudrichem
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Woudrichem.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Woudrichem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′48″V 5°00′02″L / 51.8133°V 5.00055°L / 51.8133; 5.00055 (Woudrichem)Koordinatat: 51°48′48″V 5°00′02″L / 51.8133°V 5.00055°L / 51.8133; 5.00055 (Woudrichem)
Sipërfaqja 51,65 km2
Popullsia 14.441 banorë 2010
Dendësia 279,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0183
Kodi Postar 4280-4288
Kodi statistikor 0874
Woudrichem is located in Hollandë
Woudrichem
Woudrichem
Woudrichem – harta_foto
www.woudrichem.nl

Woudrichem është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 51.65 km² dhe popullsi 14441 banorë[1]. Woudrichem është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]