Geldrop-Mierlo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Geldrop-Mierlo (kthjellim).


Geldrop-Mierlo
—  komuna  —
stema_figuraGeldrop-Mierlo vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Geldrop
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°26′01″V 5°35′17″L / 51.433611°V 5.588055°L / 51.433611; 5.588055 (Geldrop-Mierlo)Koordinatat: 51°26′01″V 5°35′17″L / 51.433611°V 5.588055°L / 51.433611; 5.588055 (Geldrop-Mierlo)
Sipërfaqja 31,39 km2
Popullsia 38.111 banorë 2010
Dendësia 1.214,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040, 0492
Kodi Postar 5660-5667, 5730, 5731
Kodi statistikor 1771
Geldrop is located in Hollandë
Geldrop
Geldrop
Geldrop-Mierlo – harta_foto
www.geldrop-mierlo.nl

Geldrop-Mierlo është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 31.39 km² dhe popullsi 38111 banorë[1]. Geldrop është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]