Hilvarenbeek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hilvarenbeek (kthjellim).


Hilvarenbeek
—  komuna  —
stema_figuraHilvarenbeek vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Hilvarenbeek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°29′10″V 5°08′12″L / 51.48611°V 5.1366°L / 51.48611; 5.1366 (Hilvarenbeek)Koordinatat: 51°29′10″V 5°08′12″L / 51.48611°V 5.1366°L / 51.48611; 5.1366 (Hilvarenbeek)
Sipërfaqja 96,48 km2
Popullsia 14.984 banorë 2010
Dendësia 155,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013
Kodi Postar 5080-5089
Kodi statistikor 0798
Hilvarenbeek is located in Hollandë
Hilvarenbeek
Hilvarenbeek
Hilvarenbeek – harta_foto
www.hilvarenbeek.nl

Hilvarenbeek është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 96.48 km² dhe popullsi 14984 banorë[1]. Hilvarenbeek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]