Moerdijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Moerdijk (kthjellim).


Moerdijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Moerdijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Zevenbergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°39′18″V 4°31′57″L / 51.655°V 4.5325°L / 51.655; 4.5325 (Moerdijk)Koordinatat: 51°39′18″V 4°31′57″L / 51.655°V 4.5325°L / 51.655; 4.5325 (Moerdijk)
Sipërfaqja 183,99 km2
Popullsia 36.556 banorë 2010
Dendësia 198,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0168
Kodi Postar 4758-4797
Kodi statistikor 1709
Zevenbergen is located in Hollandë
Zevenbergen
Zevenbergen
Moerdijk – harta_foto
www.moerdijk.nl

Moerdijk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 183.99 km² dhe popullsi 36556 banorë[1]. Zevenbergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]