Sint Anthonis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sint Anthonis (kthjellim).


Sint Anthonis
—  komuna  —
stema_figuraSint-Anthonis vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Sint Anthonis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°37′33″V 5°52′52″L / 51.625833°V 5.88111°L / 51.625833; 5.88111 (Sint Anthonis)Koordinatat: 51°37′33″V 5°52′52″L / 51.625833°V 5.88111°L / 51.625833; 5.88111 (Sint Anthonis)
Sipërfaqja 99,81 km2
Popullsia 11.846 banorë 2010
Dendësia 118,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0485
Kodi Postar 5445, 5446, 5449, 5840-5846
Kodi statistikor 1702
Sint Anthonis is located in Hollandë
Sint Anthonis
Sint Anthonis
Sint Anthonis – harta_foto
www.sintanthonis.nl

Sint Anthonis është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 99.81 km² dhe popullsi 11846 banorë[1]. Sint Anthonis është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]