Drimmelen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Drimmelen (kthjellim).


Drimmelen
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Made
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°41′40″V 4°47′50″L / 51.69444°V 4.79722°L / 51.69444; 4.79722 (Drimmelen)Koordinatat: 51°41′40″V 4°47′50″L / 51.69444°V 4.79722°L / 51.69444; 4.79722 (Drimmelen)
Sipërfaqja 119,37 km2
Popullsia 26.570 banorë 2010
Dendësia 222,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0162, 0168, 076
Kodi Postar 4844, 4845, 4920-4927
Kodi statistikor 1719
Made is located in Hollandë
Made
Made
Drimmelen – harta_foto
www.drimmelen.nl

Drimmelen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 119.37 km² dhe popullsi 26570 banorë[1]. Made është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]