Sint-Oedenrode

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sint-Oedenrode (kthjellim).


Sint-Oedenrode
—  komuna  —
stema_figuraSint-Oedenrode vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Sint-Oedenrode
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°33′49″V 5°27′39″L / 51.563611°V 5.460833°L / 51.563611; 5.460833 (Sint-Oedenrode)Koordinatat: 51°33′49″V 5°27′39″L / 51.563611°V 5.460833°L / 51.563611; 5.460833 (Sint-Oedenrode)
Sipërfaqja 64,95 km2
Popullsia 17.687 banorë 2010
Dendësia 272,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0413
Kodi Postar 5490-5492
Kodi statistikor 0846
Sint-Oedenrode is located in Hollandë
Sint-Oedenrode
Sint-Oedenrode
Sint-Oedenrode – harta_foto
www.sint-oedenrode.nl

Sint-Oedenrode është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 64.95 km² dhe popullsi 17687 banorë[1]. Sint-Oedenrode është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]