Someren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Someren (kthjellim).


Someren
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Someren.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Someren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°23′05″V 5°42′43″L / 51.384722°V 5.711944°L / 51.384722; 5.711944 (Someren)Koordinatat: 51°23′05″V 5°42′43″L / 51.384722°V 5.711944°L / 51.384722; 5.711944 (Someren)
Sipërfaqja 81,43 km2
Popullsia 18.249 banorë 2010
Dendësia 224,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492, 0493, 0495
Kodi Postar 5710-5715
Kodi statistikor 0847
Someren is located in Hollandë
Someren
Someren
Someren – harta_foto
www.someren.nl

Someren është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 81.43 km² dhe popullsi 18249 banorë[1]. Someren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]