Schijndel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schijndel (kthjellim).


Schijndel
Flag of Schijndel
Official seal of Schijndel
Population
 • Total22.994
Websitewww.schijndel.nl

Schijndel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 41.65 km² dhe popullsi 22994 banorë[1]. Schijndel është kryeqendra e komunës. Schijndel është themeluar më 6 dhjetor 1309.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]