Waalre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Waalre (kthjellim).


Waalre
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Waalre.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Waalre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°23′12″V 5°26′44″L / 51.3866°V 5.4455°L / 51.3866; 5.4455 (Waalre)Koordinatat: 51°23′12″V 5°26′44″L / 51.3866°V 5.4455°L / 51.3866; 5.4455 (Waalre)
Sipërfaqja 22,71 km2
Popullsia 16.538 banorë 2010
Dendësia 728,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040
Kodi Postar 5580-5583
Kodi statistikor 0866
Waalre is located in Hollandë
Waalre
Waalre
Waalre – harta_foto
www.waalre.nl

Waalre është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 22.71 km² dhe popullsi 16538 banorë[1]. Waalre është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]