Bergen op Zoom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bergen op Zoom
Flamuri i Bergen op Zoom
Stema zyrtare e Bergen op Zoom
Popullsia
 • Gjithsej65.908
Faqja zyrtarewww.bergenopzoom.nl

Bergen op Zoom është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 93.13 km² dhe popullsi 65908 banorë[1]. Bergen op Zoom është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]