Bergeijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergeijk (kthjellim).


Bergeijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bergeijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Bergeijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°19′13″V 5°21′33″L / 51.320277°V 5.359166°L / 51.320277; 5.359166 (Bergeijk)Koordinatat: 51°19′13″V 5°21′33″L / 51.320277°V 5.359166°L / 51.320277; 5.359166 (Bergeijk)
Sipërfaqja 101,79 km2
Popullsia 18.064 banorë 2010
Dendësia 177,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040, 0497
Kodi Postar 5560, 5561, 5563, 5570, 5571, 5575
Kodi statistikor 1724
Bergeijk is located in Hollandë
Bergeijk
Bergeijk
Bergeijk – harta_foto
www.bergeijk.nl

Bergeijk është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 101.79 km² dhe popullsi 18064 banorë[1]. Bergeijk është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]