Etten-Leur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Etten-Leur (kthjellim).


Etten-Leur
—  komuna  —
stema_figuraEtten-Leur vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Etten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°34′14″V 4°38′08″L / 51.57055°V 4.63555°L / 51.57055; 4.63555 (Etten-Leur)Koordinatat: 51°34′14″V 4°38′08″L / 51.57055°V 4.63555°L / 51.57055; 4.63555 (Etten-Leur)
Sipërfaqja 55,88 km2
Popullsia 41.550 banorë 2010
Dendësia 743,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 076
Kodi Postar 4870-4879
Kodi statistikor 0777
Etten is located in Hollandë
Etten
Etten
Etten-Leur – harta_foto
www.etten-leur.nl

Etten-Leur është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 55.88 km² dhe popullsi 41550 banorë[1]. Etten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]