Gemert-Bakel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gemert-Bakel (kthjellim).


Gemert-Bakel
—  komuna  —
stema_figuraGemert-Bakel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Gemert
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°31′52″V 5°43′10″L / 51.53111°V 5.71944°L / 51.53111; 5.71944 (Gemert-Bakel)Koordinatat: 51°31′52″V 5°43′10″L / 51.53111°V 5.71944°L / 51.53111; 5.71944 (Gemert-Bakel)
Sipërfaqja 123,36 km2
Popullsia 28.751 banorë 2010
Dendësia 233,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492, 0493
Kodi Postar 5420-5425, 5760-5764
Kodi statistikor 1652
Gemert is located in Hollandë
Gemert
Gemert
Gemert-Bakel – harta_foto
www.gemert-bakel.nl

Gemert-Bakel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 123.36 km² dhe popullsi 28751 banorë[1]. Gemert është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]