Heeze-Leende

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heeze-Leende (kthjellim).


Heeze-Leende
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Heeze
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°22′02″V 5°33′27″L / 51.36722°V 5.5575°L / 51.36722; 5.5575 (Heeze-Leende)Koordinatat: 51°22′02″V 5°33′27″L / 51.36722°V 5.5575°L / 51.36722; 5.5575 (Heeze-Leende)
Sipërfaqja 105,12 km2
Popullsia 15.277 banorë 2010
Dendësia 145,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040
Kodi Postar 5590-5595, 6029
Kodi statistikor 1658
Heeze is located in Hollandë
Heeze
Heeze
Heeze-Leende – harta_foto
www.heeze-leende.nl

Heeze-Leende është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 105.12 km² dhe popullsi 15277 banorë[1]. Heeze është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]